SLOW LIFE STUDIA

Czas, jaki nam pozostał

Gap year

Gdybyś dowiedział się, że zostało Ci kilka lat życia, na co byś je poświęcił?

Kilka lat to dużo czy mało? Co można zdążyć zrobić w ciągu kilku lat, gdy ma się dopiero dwadzieścia? Skończyłbyś studia? Ożenił się? Spłodził dzieci? Dorobił się własnej strony na Wikipedii? Na co poświęciłbyś swój czas, by czuć, że Twoje życie miało sens?

W życiu każdy z nas szuka własnego sensu. Prawdziwa mądrość. Zdrowie. Miłość. Wierność. Dobro. Bóg. Prawda. Rodzina.

Zostaliśmy stworzeni, by dokonywać słusznych wyborów i podążąć jasną drogą. Zostaliśmy stworzeni, by zrozumieć swoją misję i ją wypełnić. Zdążyliśmy już pojąć, że sensem życia jest dążenie do szczęścia. I wieczności. A jednak na co dzień nie czerpiemy z jasnych prawd.

Najcięższa walka, jaką mamy w życiu podjąć, to walka z czasem.

Jesteśmy dla siebie niemili, ranimy siebie nawzajem, bo goni nas czas. Dobija nas natłok obowiązków, stresu, gonitwy za chwilowymi wartościami, za zaspokajaniem oczekiwań innych. Czujemy się przytłoczeni i nieustannie zmęczeni. Boli nas głowa, bolą nas mięśnie, a wieczorami opadamy bez sił. Nie okazujemy najważniejszych uczuć. Nie myślimy o nich. Gromadzimy plany i fundusze na realizację marzeń. I nie spełniamy ich. Nie mamy czasu.

Chrześcijanie opierają swoje życie na tym, co zostało nazwane przykazaniem. Jednym, drugim, dziesiątym. Tak naprawdę każde z nich sprowadza się do podstawowych wartości. A więc żyjemy po to, by nasze życie uczynić wartościowym. Ale to wymaga szczególnej uwagi i specjalnego zaangażowania. Stawką nie jest chwilowa radość, ale trwałe szczęście.

Mówimy: Pieniądze szczęścia nie dają – i sensem naszego codziennego życia czynimy staranie, by zdobyć ich jak najwięcej. Im większy zapas, tym większy komfort. Im niższy próg startowy, tym więcej pracy. Nieprzespanych godzin. Odrzuconych połączeń. Niespełnionych marzeń.

Życie jest za krótkie, by przeżyć je w biegu, omijając nieustannie to, co najważniejsze.

DZIEŃ DOBRY WIĘC.

Mam nadzieję, że znajdziesz tutaj coś wartościowego dla siebie, weźmiesz to ze sobą i przekażesz dalej. :)

You Might Also Like