TEKSTY

Jak uwierzyć w siebie?

uwierzyć w siebie

Czy potrafisz usiąść w grupie przyjaciół przy piwku albo na kawie i opowiadając o sobie zaznaczyć, że jesteś oszałamiająco przystojny, inteligentny i zaradny? Jakie jest prawdopodobieństwo, że usłyszysz wtedy: „Ależ ty jesteś zakochany w sobie…”? Wysokie, prawda?

Ludzie reagują na słowa bardzo emocjonalnie. Odpowiadają nerwowo, atakują, trudnią się natychmiastową krytyką. „Po prostu sprowadzam cię na ziemię” – tłumaczą dobrodusznie. Chwila ma dla nich ogromne znaczenie. Nie potrafią spojrzeć na sytuację z szerszej perspektywy. Zdają się kroczyć przez życie bez świadomości, że istnieje jeszcze jakaś przeszłość i przyszłość. Liczy się dla nich tylko teraz – jakby miało trwać wiecznie.

Czasem, by w siebie uwierzyć, potrzebujemy wiary innych ludzi. Cudzego wsparcia i ciepłego słowa. I zazwyczaj je dostajemy. Ale bywa, że ci sami ludzie, którzy pracują nad nami w chwilach, gdy czujemy się najgorzej, dobijają w nas wtedy, kiedy czujemy się najlepiej. Z jednej strony zależy im na tym, żebyśmy osiągali sukcesy, parli do przodu, zmieniali świat i swoje życie na lepsze. Z drugiej strony jakaś bierność, blokada czy po prostu własne kompleksy powodują, że chcą nas zatrzymać.

uwierzyć w siebie

Powiedz, dlaczego oczekujesz, że ktoś będzie liczył się z Twoim zdaniem? Czy potrafisz się obronić, gdy ktoś podważa Twoje umiejętności? Może nie wiesz, ile jesteś warty. Może wiesz, ale wstydzisz się o tym głośno mówić. Chcesz, by ludzie zaczęli Cię doceniać? Bądź pierwszym, który zacznie to robić.

TO TY MASZ W SIEBIE WIERZYĆ NAJMOCNIEJ.

To Ty masz siebie znać najlepiej. Ty masz być tym, który wie, dokąd zmierza i jest pewien, że to osiągnie.

Najważniejszym w walce o lepszą przyszłość jest podejmowanie próby. Nawet jeśli będziesz miał wrócić do punktu wyjścia, istotne jest to, że walczyłeś o nowe doświadczenia. Gdy ludzie będą się z Ciebie śmiali – nie przejmuj się. Jesteś bogatszy, bo ruszyłeś z miejsca. Doświadczenia nie zawsze dają efekt, jakiego oczekiwaliśmy, ale dają coś ważniejszego. Coś do czego wszyscy podświadomie dążymy. Dają mądrość. 

Jeśli chcesz sobie pomóc na swojej drodze do celu, przygotuj się na ciężkie chwile. One na pewno nadejdą, może już w przedbiegach, a Twojej energii może nie wystarczyć na to, by uparcie przeć dalej i nie poddawać się. Dlatego tak ważne jest, byś otaczał się odpowiednimi ludźmi. Takimi, którzy potrafią Cię wesprzeć i dać Ci siłę do działania. Którzy dobrze Cię znają i wychodzą naprzeciw Twoim potrzebom, zamiast z nimi walczyć.

Ktoś, kto mówi „Nie dasz rady” w chwili, gdy najbardziej w siebie wierzysz, nigdy nie stanie się kimś, kto przekona Cię, że dasz radę, kiedy naprawdę w siebie zwątpisz. Jeśli ktoś ciągnie Cię w dół – odetnij się od niego. To nie oznacza, że jest złym człowiekiem – to oznacza tylko tyle, że musi w końcu zostać sam, by zrozumieć, że każdy może zwyciężać. Ale Ty… Ty musisz żyć wśród ludzi, którzy dają Ci nadzieję. Tylko wtedy masz szansę osiągnąć to, czego pragniesz.


Hej, długo pracowałam nad tym tekstem. Proszę, zostaw po sobie jakiś ślad – polub ten wpis i moją stronę na Facebooku, napisz komentarz albo udostępnij ten artykuł u siebie. Dla Ciebie to tylko moment, a dla mnie to dowód, że w dobie cięcia zasięgów moja praca ma jeszcze jakiś sens. Dziękuję, że jesteś. :)

                                                                                                                                      

You Might Also Like