KOBIETY

Kobiety nie chudną światu na złość.

Kobiety nie chudną światu na złość.

Siedziałam jak zwykle w moim ulubionym barze, popijając grzane wino z pomarańczą, kiedy wszedł do środka jeden z tych, którzy mogą mieć każdą

Wszedł, przywitał się i podszedł do dziewczyny siedzącej na wysokim krzesełku.

– Cześć, moja modeleczko – powiedział uprzejmie.
– Cześć, słonko – odpowiedziała mu ona i dali sobie po buziaku.
– Ślicznie wyglądasz! – pochwalił ją.
– O. Dziękuję.
– Schudłaś.
– O! Dziękuję! – rozpromieniła się. – Zauważyłeś?
– No, pewnie – uśmiechnął się. – Widać, że rozstanie ci służy.

KOBIETY TO TAKIE DZIWNE STWORZENIA. 

– Chcesz mi powiedzieć, że wcześniej byłam gruba i zaniedbana? – posłała mu mordercze spojrzenie.
– Nie wyglądałaś źle. Ale teraz po prostu wyglądasz lepiej. Widzisz, kobiety to taki dziwne stworzenia. Gdy ktoś was zostawi, od razu bierzecie się za siebie. A tak – nie macie motywacji.

W każdym związku na początku są kwiaty, randki, motylki i wielkie starania. Potem przychodzi codzienność, spokojność, może nawet nuda. To prawda, że chcąc kogoś poderwać, bardziej się staramy. Z czasem jesteśmy coraz pewniejsi pozycji związku i odczuwamy coraz mniejszą potrzebę stawania na głowie, by przyciągnąć czyjąś uwagę.

Mogłabym siedzieć i ze śmiechem wymieniać jedną parę za drugą, w której z czasem trochę im się utyło. Mogłabym też wymienić kilka, w której obie strony były niezbyt atrakcyjne, gdy wchodziły w relację, a z czasem stali się parą wyglądającą jak milion dolarów. Ale nie znam żadnej, w której jedna z osób stracila lub zyskała na atrakcyjności i relacja przetrwała w całości. 

MÓWIĄ, ŻE TRZEBA ZACZĄĆ OD SIEBIE.

To prawda, że trzeba kochać samego siebie, by o siebie dbać. I że to dbanie nie powinno być zależne od tego, czy jesteśmy singlami, czy jesteśmy w związkach. Ale prawdą jest też, że siły i chęci do życia dodaje też pewność, że jest się kochanym. To przekonanie czyni nas szczęśliwymi, a szczęście to endorfiny. Od tego chce się żyć.

Nie wierzę w to, że utrata zainteresowania partnerem czy partnerką, którzy porzucili swoje pasje i aktywność fizyczną to wina tylko jednej strony. Nie każdemu można pomóc, ale większość z nas – nawet nie próbuje. Nie uświadamia. Nie wspiera. Nie motywuje. Proste rozwiązania są najlepsze – ucieczka wydaje się uzasadniona.

KOBIETY NIE CHUDNĄ ŚWIATU NA ZŁOŚĆ. 

Nawet jeśli twierdzą, że chcą komuś dać po nosie i pokazać byłemu, ile stracił, tak naprawdę wcale nie chodzi o to, by na kimś się zemścić czy odegrać. Miłość jest dla nas sensem życia. Jeśli ją tracimy, tracimy jednocześnie sens życia. Tracimy równowagę.

Wtedy, by nie wpaść w depresję, musimy jak najszybciej ten sens życia odnaleźć. Wyznaczanie sobie kolejnych celów, motywuje nas do działania, pcha nas do przodu. Czas leczy rany, ale musi mijać niepostrzeżenie. Realizacja celów w określonym czasie pomaga nam po prostu przetrwać i przywraca nam wiarę w siebie i swoje możliwości.

– Nieprawda – oburzyła się. – Cele przywracają mi sens życia.
– Przestań. Usprawiedliwiasz tylko swoje dotychczasowe lenistwo.

Kobiety to dziwne stworzenia. Ale nie chudną światu na złość.


Hej, długo pracowałam nad tym tekstem. Proszę, zostaw po sobie jakiś ślad – polub ten wpis i moją stronę na Facebooku, napisz komentarz albo udostępnij ten artykuł u siebie. Dla Ciebie to tylko moment, a dla mnie to dowód, że w dobie cięcia zasięgów moja praca ma jeszcze jakiś sens. Dziękuję, że jesteś. :)

                                                                                                                                      

You Might Also Like