RELACJE

Najlepiej, żeby był starszy

związek ze starszym mężczyzną

Znam wiele osób, które nie potrafią wskazać, gdzie zaczyna się pedofilia, a gdzie kończy się akceptowalne przez społeczeństwo zainteresowanie mężczyzny dużo młodszą od niego kobietą. Nie wiedzą, jak zdefiniować to pojęcie i główną rolę gra tu wiek czy może jednak wygląd. Co więcej, pojęciem pedofil posługują się nawet w chwili, gdy z związek z pedofilią nie ma nic wspólnego. 

Wielokrotnie byłam swiadkiem takiego szufladkowania niejasnych, ludzkich zachowań i próby podciągnięcia ich pod termin zboczenie. Ale to okrutne, niesprawiedliwe przypinanie łatek osobom, które na to nie zasługują, nie jest zupełnie bezpodstawne.

Jak to się dzieje, że granica zostaje przekroczona, czym dorosli męzczyzni prowokują społeczeństwo i ile racji mają przeciwnicy związków z dużą różncą wieku?

LITERATURA NIE KŁAMIE.

Prusowi, Mickiewiczowi, Jane Austin i wielu innym pisarzom dawniejszych epok nie z powietrza wzięło się opisywanie, chociażby na marginesie głównego wątku, związków zawieranych mimo ogromnej różnicy wieku. Zagłębiając się w największy wysyp pięknych książek o miłości, śledzimy na przykład Zosię, której Telimena oświadcza, że czas z niej zrobić kobietę i Tadeusza już po studiach, który wchodzi z nią ostatecznie w narzeczeństwo, by po kilku latach wrócić i wziąć z nią ślub. Albo szokujące, ale nie wywołujące skandalu i akceptowane w gruncie rzeczy nawet przez Wokulskiego małżeństwo barona Dalskiego i Eweliny Janockiej z „Lalki”. Panie te nie były już dziećmi, ale wciąż pozostawały bardzo młode. Kiedyś to były w porządku, a dzisiaj nie? Dlaczego?

D8319CE55C

KIEDY NASZ ŚWIAT SIĘ TAK ZMIENIŁ?

Rewolucja seksualna załamała dotychczasowy system wartości: kobiety, wcześniej pomijane, w dobie komunizmu zostały zmuszone do pracy i nauki. Zaistniała potrzeba powszechnego kształcenia. Teoretyczna równość majątkowa zaburzyła przepaść między sferami wyższymi i niższymi, większość ludzi należała do klasy robotniczej. Zniknęły pewne podziały na „lepszych” i „gorszych”. Mężczyzna wypadł z roli jedynego żywiciela rodziny, nie musiał zapewniać pannie z dobrego domu określonego standardu życia, który przypadł lub nie do gustu jej rodziców. Spowodowało to opóźnienie ślubów o kilka lat. Nie było potrzeby wychodzenia za mąż za człowieka majętnego, decydowano się więc rozsądnie na związki rówieśnicze.

CZYM JEST PEDOFILIA?

Pedofilia to nadmierny pociąg seksualny w stosunku do dzieci lub młodych dziewcząt będących przed okresem dojrzewania płciowego, które rozwija drugo- i trzeciorzędowe cechy płciowe. Do nich zalicza się m. in. charakterystyczna budowa ciała u kobiet – gromadzenie się tłuszczu w okolicach bioder oraz rozrost piersi. W dzisiejszych czasach z nieuzasadnionych przyczyn proces ten następuje dość szybko – dziewczynka zmienia się w atrakcyjną, młodziutką kobietę około 14.-15. roku życia. W teorii onacza to niestety, że dorosły mężczyzna zainteresowany nastolatką posiadającą rozwinięte cechy płciowe wbrew temu, w co niektórzy chcieliby wierzyć, nie jest pedofilem…

Z przyjemnością wciąż na nowo wracamy do tematów dawniej będących tabu. Ostre, raniące określenia takie jak gej, pedofil, zboczeniec padają z naszych ust z przesadną lekkością. Najczęściej dzieje się tak z powodu braku wiedzy. Dlatego proszę: nie obrzucaj tym określeniem każdego dorosłego faceta, który ugania się za nastolatkami i studentkami. Ale też nie dawaj mu prawa na to, by mieszał im w głowie.

KIM JEST TEN, KTÓREMU PRZYPINAJĄ ŁATKI?

To przystojny, inteligentny mężczyzna z poczuciem humoru. „Bierze się za młode”, bo z jakiś przyczyn nie dorósł do funkcji swojego wieku. Ma już pierwsze zmarszczki i siwe włosy, ale wciąż tę samą energię i siłę witalną, która podpowiada mu, że nie nastał czas na zmiany. Bardziej doskwiera mu potrzeba, by jeszcze się wyszaleć i wyszumieć. Chce pobyć trochę sam.

Z5MPH58XR0

Często to zjawisko występuje u mężczyzn przed 30. rokiem życia, którzy najlepszy okres swojego życia poświęcili na rozwój kariery i intensywą naukę. Gdy już się ustatkują zawodowo, zaczynają próbować rozpaczliwie zatrzymać młodość, która wymyka im się przez palce. Pragną uciec od obowiązków i odpowiedzialności, wyznaczonych przez społeczeństwo na ten właśnie czas. Wybierają więc dziewczyny sporo młodsze od siebie, bo takie nieprędko zaczną domagać się małżeństwa i zakładania rodziny.

Mężczyźni, którzy mieszają w głowach młodszym dziewczynom, nie są więc chorzy – oni są tylko niepoważni. Przebijając o kilka lat swoją partnerkę, mieli o wiele więcej czasu, żeby zrozumieć, że nastolatki i studentki należy zostawić w spokoju. To ich czas na dorastanie, popełnianie błędów i dochodzenie do pewnych wniosków. To ich czas na wolność i przystosowanie do różnych środowisk, uczenie się życia i innych ludzi. Odbieranie im tego prawa jest brutalne, egoistyczne i nieszczere. Nie można im na to pozwalać – nigdy.

Z pewnością istnieją jakieś wyjątki od reguły. Ja ich nie znamDla mnie zasada jest jedna: Jeśli starszy mężczyzna interesuje się młodszą od siebie dziewczyną, nie oznacza to wcale, że ona jest wyjątkowo dojrzała – oznacza to tylko, że on jest niedojrzały. Niestety, bardzo często kobiety wchodzą w podobne relacje i angażują się emocjonalnie. W konsekwencji szybko się wypalają, bo prędzej czy później okazuje się, że taki związek jest jednak patologiczny i niszczy psychicznie obie strony układu…

Jeśli starszy mężczyzna interesuje się młodszą od siebie dziewczyną, nie oznacza to wcale, że ona jest wyjątkowo dojrzała – oznacza to tylko, że on jest niedojrzały. 

NIE TAK OSTRO.

Prawdziwy pedofil to mężczyzna, który pogwałca prawa dziecka do dzieciństwa i wprowadza go w sferę pragnień, uczuć i kwestii, o których nie zaczął jeszcze nawet myśleć. Wykorzystuje brutalnie i z premedytacją jego niedojrzałość dla własnych korzyści seksualnych i psychicznych. A nowoczesny pedofil robi właściwie to samo. Tylko trochę później.

You Might Also Like