TEKSTY

10 typów kobiet, których świat nie polubi

10 typów kobiet, których świat nie polubi

Znasz takie kobiety, które na pierwszy rzut oka wydawały Ci się przesympatyczne i urocze, a po czasie wychodziły z nich potwory? ;) A takie, które na co dzień sprawiały wrażenie strasznych zołz, zapatrzonych w czubek własnego nosa? Może myślałeś, że panoszą się wszędzie i muszą być w centrum uwagi, że niewiele mają sobą do zaoferowania i ciężko byłoby się z nimi przyjaźnić, a potem… niespodziewanie okazywało się, że są zupełnie inne. Ile razy spotkałeś takie kobiety?

To artykuł specjalnie o nich. I dla nich. I dla Ciebie. Żebyś zawsze szukał skarbów tam, gdzie widzisz tylko mgłę. Enjoy! :)

Mądrala

Gdy przyjdziesz do niej z problemem, nie możesz liczyć na współczucie. Nie przytuli, nie pocieszy, nie poklepie po ramieniu. Z przyjemnością poda Ci paczkę chusteczek i wytłumaczy, co zrobiłeś źle. Wyselekcjonuje wady, przeanalizuje błędy, pokaże, co można było zrobić lepiej. Następnie rzuci mądrym cytatem, który zapamiętasz na całe życie i powie, co trzeba zrobić, by naprawić sytuację, w której jesteś. Kochasz ją i cenisz, bo wiesz, że trochę zdążyła już przeżyć i nie mówi od rzeczy. Ale jednocześnie nienawidzisz jej za tą życiową mądrość. Czy ona wiecznie musi mieć rację?

Zołza

Rozkochuje w sobie facetów – nawet tych, którzy nie mają u niej szans. Jest jej obojętnie – młodszy czy starszy, blondyn czy brunet, mięsisty jak Chaning Tatum czy uroczy grubasek. Pogada z każdym, a oni słuchają jej jak wyroczni. Żeby tylko jeszcze raz spojrzała. Jeszcze raz się roześmiała. Żeby tylko zasłużyć na pożegnalnego całusa. Rozsiewa swój urok osobisty na całej przestrzeni. Błyskotka. A przy tym robi to tak naturalnie, że masz ochotę rzucić w nią piłką lekarską. Jakby wcale nie zdawała sobie sprawy z tego, jak działa na płeć przeciwną. Zołza.

Pasjonatka

Gdy pójdzie do kina na wielką, światową premierę, dzieli się tym faktem z resztą znajomych. Jeśli spotka mężczyznę swojego życia, informuje Cię kiedy ma następną randkę. Cieszy się każdą drobnostką – tym, że chodzi na salsę, że kupiła nową książkę, że życie jest takie piękne, a świat taki mały. Podświadomie czujesz, że ma w tym głębszy cel, że z jednej strony chce, by wszyscy wokół byli równie szczęśliwi, a z drugiej – ma w sobie po prostu niesłychaną radość życia. Próbuje rozbawić swoich towarzyszy, zarazić ich pozytywną energią, zadbać o to, by nie wydali pieniędzy niepotrzebnie. Ale jasny gwint. Czy ona musi wiecznie tak jarać się wszystkim?

Mamusia

Na początek obrzuca Cię bacznym spojrzeniem i pyta, czy wszystko w porządku. Nawet jeśli odpowiesz, że tak – ona znajdzie sferę, w której sobie nie radzisz. Pyta, o której wstałeś, co jadłeś na obiad, czy idziesz dziś na uczelnię i o której wróciłeś z imprezy. Wracając z pracy, rzuca mimochodem, że pada i warto wziąć ze sobą parasol. Ona zapomniała, ale Ty nie zapomnij. Pożyczy Ci pieniądze, otoczy Cię opieką. Ma pudełko tabletek na każdą okazję i chętnie się nimi dzieli. Niby jest Ci potrzebna, bo pomyśli o wszystkim, ale jej dbałość o szczegóły zniechęca Cię już na starcie. 

Dama

Na co dzień uprzejma, ale gdy ktoś nadepnie jej na odcisk – natychmiast unosi się honorem. Poważnieje jak za dotknięciem różdżki. Wyciąga szyję, patrzy na Ciebie z góry i rzuca wyniośle obrażone: „Słucham? Co ty powiedzałeś?”. To koniec żartów. Ona zna swoje granice. Nikomu nie pozwoli ich naginać. Tylko spróbuj ją zmienić, a zostaniesz brutalnie potraktowany. Z jednej strony wiesz, że to dobrze – jak lisica broni swojej pozycji i dusi brak szacunku, nim zdąży się rozprzestrzenić. Z drugiej – masz ochotę ją udusić. Dlaczego jednych ludzie szanują, a innych nie?

WDK874CAKT

Słodziaczek

Uśmiechnięta i miła dla wszystkich. Trochę flirtująca w rozmowach z mężczyznami. Stara się być uprzejma. Nie stawia granic – wszyscy ludzie są dla niej równi. Czasem zachowuje się jak słodka blondyneczka – chichocze pod nosem, wygłupia się i podlizuje kolegom. Wydaje się być nawet niegroźna… Mógłyś uznać, że jest po prostu ciepłą, kochającą osobą. Ale na wszelki wypadek stwierdzasz, że ta menda jest fałszywa i coś się pod kryje pod tym płaszczykiem słodkości.

Konkretna

Robi wielkie oczy, gdy mówisz, że nie wiesz, ile tygodniowo zarabiasz. Wkurza się, że nie chcesz zacząć ćwiczyć, chociaż chcesz schudnąć. Pieszczotliwie dba o swój zeszyt z rachunkami, podsumowuje wydatki każdego miesiąca i planuje następny. Nie toleruje wyrażeń: „Nie mam planów” i „Nie mam czasu”. Nie masz czasu – wstań wcześniej. Nie masz planów – jesteś nudny. Prowadzi swój kalendarz – nie: umawia się na spotkania, a: wpisuje je do grafiku. Poza swoimi licznymi wadami, jest w porządku. Świeci przykładem. Ale na miłość boską – jak można wstawać o piątej rano? No jak?

Sztywniara

Jej sposób na zabawę różni się od tego, który znają wszyscy. Nie wyciągniesz jej na karaoke; świadoma swojego fałszu, śpiewa co najwyżej myjąc podłogę, żeby sobie umilić czas. Niby świetnie tańczy, ale nie ma ochoty iść do klubu. Mówi, że nie chce publicznie kręcić tyłkiem wśród napalonych facetów. Trzyma się jakiś dziwnych, ogólnie przyjętych zasad: nie pije w miejscu publicznym, nie przejdzie na czerwonym świetle, nie pójdzie na imprezę w środku tygodnia. Lubisz ją, bo przy tym wszystkim jest dowcipna i jej życie tętni mnóstwem przygód, ale zamiast zbierać razem z nią na szalony wypad do USA, wolisz standardowe rozrywki – kluby, alkohol i spontaniczną podróż pociągiem na pijacki weekend do Łodzi.

YR8EV7NYYV

Szefowa

Postanowiła założyć własny biznes, który traktuje jak swoje ukochane dziecko. Nieustanne go dopieszcza, pracuje nad nim po nocach, jej myśli wciąż krążą wokół rozwoju firmy. Wiecznie zadowolona, pewna sukcesu, który kiedyś osiągnie. Zajęty własnym, nieogarniętym życiem bez wizji celu i bez perspektyw, patrzysz na nią i zastanawiasz się – jak ona to robi? Dlaczego w Tobie nie ma tyle dojrzałości? Gdy pytasz ją o klucz do szczęścia, odpowiada, że musisz robić coś banalnego, co sam doskonale wiedziałeś. Żmija. Sukces nie może być taki prosty.

Perfekcjonistka

Ma zawsze zadbane paznokcie. Chodzi do kosmetyczki. Wczoraj opowiadała o tym, jaki wycisk dała sobie na siłowni, a już jutro śmiga na zajęcia z trenerem. W wolnych chwilach uczy się języka obcego i czyta rozwijające książki. Ogląda filmy, na które Ty nie masz czasu. Planuje podróże do nieznanych, obcych miast i wakacje za granicą. Nieustannie pracuje nad swoim wyglądem i charakterem i szuka sfery, w której jest słabsza, by natychmiast coś w niej poprawić. Mogłaby być chociaż sama, ale nie… Związała się z mężczyzną doskonałym. Masz ochotę zabić ją z premedytacją, powiesić na lampie albo zrzucić ze schodów. Ale wiesz, że to tylko zazdrość, która minie.

Podsumowanie

W rzeczywistości – to normalne dziewczyny. Wzruszają je te same rzeczy. Śmieją się z tych samych żartów. Martwią się o swoich najbliższych. Walczą o swoje marzenia. Najważniejsze wartości, którymi kierują się w życiu nie różnią się wcale od tych, które wyznaje reszta świata. Ale są trochę inne. Tak po prostu.

Powód, dla którego nie są lubiane, jest bardzo zwyczajny: Choć zyskują przy bliższym poznaniu, nikt nie chce poznać ich bliżej. Bariera, którą tworzą swoim zachowaniem, jest nie do przebicia dla otaczających ich ludzi. Wrażenie wywołane na początku, zraża do nich resztę. Złe intencje to coś, co wydaje się być wpisane w ich naturę nawet wówczas, gdy są w pełni szczere i sprawiedliwe.

Nie zakładaj, że za drzwiami czeka na Ciebie gorsza rzeczywistość. Wyjdź do przodu i daj innym drugą szansę. Naucz się być prawdziwym człowiekiem – po to, by ten świat uczynić lepszym. Czy to nie wystarczający powód?


Hej, długo pracowałam nad tym tekstem. Proszę, zostaw po sobie jakiś ślad – polub moją stronę na Facebooku, napisz komentarz albo udostępnij ten artykuł u siebie. Dla Ciebie to tylko moment, a dla mnie to dowód, że w dobie cięcia zasięgów moja praca ma jeszcze jakiś sens. Dziękuję, że jesteś. :)

                                                                                                                                      

You Might Also Like