TEKSTY

Miłość warta Oscara

miłość jak z filmu

Jesteś przystojny, szarmancki i szczery. Ty z kolei urocza, mądra i dobra. Prowadzisz ciekawe życie, rozwijasz swoje pasje, wnosisz coś dobrego do świata. Na pytanie, czy sądzisz, że masz dużo do zaoferowania potencjalnej dziewczynie lub chłopakowi, bez zbędnego wahania odpowiesz, że tak. Jednocześnie cichy głosik w głowie podszeptuje, że może jednak nie jesteś tak wspaniała, a Ty tak cudowny, jak mogłoby się wydawać. Bo pomimo wielu prób i lat poszukiwań nadal nie potrafisz znaleźć nikogo na stałe…

MIŁOŚĆ WARTA WSZYSTKICH NAGRÓD.

W dzisiejszych czasach istnieje ogromna potrzeba poszukiwania trudnych, skomplikowanych relacji. Chcemy żyć jak w filmie i wyglądać jak legendy kina. Czas wolny spędzamy w kawiarniach przy starych uliczkach, podróżujemy w poszukiwaniu zapierających dech w piersiach widoków. Pragniemy mieć klasę, tupet i urok osobisty. Kobiety marzą o magicznym pierwiastku, który wyniósł na salony Marilyn Monroe i Audrey Hepburn. Mężczyźni chcą być królewiczami na białym koniu dla swoich dam i wybranek serca. Silni, umięśnieni, eleganccy.

Nade wszystko jednak zależy nam na emocjach, zwłaszcza tych gwałtownych. Pragniemy przeżyć miłość, która nas porwie i poprowadzi na zatracenie, ale pozostawi wspomnienia doskonałe na bestsellerową powieść i oscarową historię o miłości. Liczymy na to, że spotkamy kobietę, której pocałunki będą równie ogniste jak jej szminka i mężczyznę delikatnego, a zarazem stanowczego – słodkiego w obyciu i temperamentego w podejmowaniu decyzji. Literackie dialogi, wyjątkowe tła romantycznych rozmów i wspólne piosenki stanowią dla nas podstawę udanego związku. Doskonały scenariusz, starannie dobrana sceneria i udany soundtrack.

Zaspokojenie tych pragnienia staje się dla nas priorytetem i przez to nie doceniamy tego, co mamy. Czasem dzieje się tak zupełnie nieświadomie i wbrew naszej woli. Nie zwracamy po prostu uwagi na ludzi lojalnych, uczciwych, kierujących się wartościami i odruchowo spisujemy ich na straty. Wciągamy się natomiast w znajomości z nieuporządkowanymi emocjonalnie, gwałtownymi, szalonymi, ponieważ ich życie wydaje nam się ciekawsze. Przekonanie, że to, co piękne, jest również dobre i mądre, prowadzi nas niechybnie do jednego końca…

Do wielkiej, dotkliwej klęski w miłości.

NIE OCZEKUJ WIELE.

Czekamy na odpowiednią osobę, a gdy się znajduje – na odpowiedni czas i odpowiednie miejsce. Mówimy: „Chcę być z Tobą, ale teraz ten związek nie ma prawa bytu”. Dzieli nas odległość i brak czasu na miłość. Swoją niedojrzałość argumentujemy wiekiem. Wciąż szukamy dodatkowych doświadczeń, by dla tej jedynej, wybranej osoby stać się ideałem. I wciąż jest ich zbyt mało.

Choć serce pcha nas do wielkich uczuć i poświęceń, choć snuje wizje życia jak w bajce, te wrażenia najczęściej bywają złudne. Nie możesz zakładać, że to Ty jesteś tą szczęsciarą, a Ty farciarzem. Filmowe historie się zdarzają i kończą ślubem, to prawda – ale to wyjątki. Reguła jest zupełnie inna. Pomyśl – który wyjątek, wierząc, że jest wyjątkiem, naprawdę staje się wyjątkiem?

Reguła mówi, że ufać można jedynie tym, którzy są uczciwi i cisi. O wiele pewniej i łatwiej jest budować szczęście z kimś, kto nie jest od początku wymarzonym ideałem, a swoją drogę ku lepszemu życiu rozpoczyna ciężką pracą. Bo w tej walce o wielką miłość na całe życie nie zwyciężą doskonali, ale zwykły, mały człowiek. Jasność jego uczuć i tajemnic zaprowadzi Cię do szczęścia.

Tam, gdzie znajdziesz wartości, znajdziesz też miłość.


Hej, długo pracowałam nad tym tekstem. Proszę, zostaw po sobie jakiś ślad – polub moją stronę na Facebooku, napisz komentarz albo udostępnij ten artykuł u siebie. Dla Ciebie to tylko moment, a dla mnie to dowód, że w dobie cięcia zasięgów moja praca ma jeszcze jakiś sens. Dziękuję, że jesteś. :)

                                                                                                                                      

You Might Also Like